צור קשר |  8686*

 
חיפוש
סינון

כיצד לתחזק קולט אדים במטבח ביתי ?

כיצד לתחזק קולט אדים במטבח ביתי ?

ניקוי קולט אדים הוא פשוט ומהיר במידה ומתבצע באופן מקצועי וידיים מיומנות, במיוחד בקולטי האדים המוסדיים. ניקוי קולט אדים יש לבצע במשנה זהירות ותוך מעקב זהיר וממוקד אחר  הוראות היצרן ו/או המשווק. הניקוי יתבצע באמצעות חומרי ניקוי מותאמים ומסירי שומנים תוך נקיטת אמצעי זהירות ומעקב אחר ההוראות וסדר הפעולות המדויק למניעת פגיעה, כוויות והרס המנדף.

 

קולט אדים או בשמו הפורמאלי מנדף משמש אותנו לשאיבת ריחות הבישול מחלל המטבח ומניעת יציאת הריחות אל מחוץ למטבח הפרטי או המוסדי, המנדף עוזר לשלוט גם על כמות כתמי השומן אשר מצטברים באזור הבישול וסביבתו הקרובה תוך שאיבת האדים והריחות כלפי מעלה. ניקוי ותחזוקה יעילה של המנדף תמנע סיכון ותקלות מיותרות.

 

ניקוי קולט אדים

 

ניקוי קולט אדים הוא בין הפעולות המשמעותיות והחשובות ביותר בתחום תחזוקת קולט האדים, זה הביתי והזה  התעשייתי כאחד. יחד עם זאת, חשוב מאוד לדעת שתחזוקה וניקוי של קולט האדים הפרטי והמוסדי שונים בתכלית ויש לקחת בחשבון את הפעולות השונות והמאפיינים השונים של שני סוגי המנדפים הללו.


ניקוי קולט אדים במטבח התעשייתי -  ניקוי קולט אדים במטבח התעשייתי היא פעולה בטיחותית שחשוב מאוד לשים עליה דגש בייחוד מפאת הפעילות הממושכת שלו. הניקוי יתבצע אך ורק בתחילת יום העבודה ורק באמצעות חומרי המיגון וחומרי הניקוי המותאמים. ניקוי קולט אדים חם עשוי לגרום לכוויות. חוסר ניקוי של המנדף לעומת זאת עשוי לגרום לבלאי מהיר ואף לשריפת גוף החימום אשר תזיק לפעילותו התקינה ולבריאותם של עובדי המטבח.

 

ניקוי קולט אדים במטבח הפרטי- ניקוי קולט אדים ביתי יהיה הרבה פחות מאסיבי אך לא פחות קריטי בחשיבותו. חשוב מאוד לחכות להתקררות המנדף לפני פעולת הניקוי, אך בשום אופן לא להימנע מפעילות הניקוי היומית במיוחד ביום של בישול ממושך. השומנים הנדבקים אל המנדף ומצטברים עליו במידה ולא מנוקים פולטים רעלים המזיקים לאוויר ולמערכת הנשימה בעת פעולת הסירקולציה של שאיפת האדים והוצאת האוויר הנקי.

 

כיבוי וקירור קולט האדים

 

כיבוי וקירור קולט האדים לפני פעולת הניקוי שלו חשובה במיוחד בשני סוגי המטבחים. פעילות המנדף מחממת את גוף הנידוף ועלולה לגרום לכוויות גם בעת המגע וגם בעת קירוב הפנים אל גוף החימום. חשוב מאוד להמתין מעט לפני תחילת הניקוי אבל לא לוותר על פעולת הניקוי השוטפת ועל פעולת החיטוי החצי שנתית, במטבחים התעשייתיים.

 

מטבח ביתי – קולט האדים הביתי יהיה פחות מאסיבי ופחות מורכב מהמנדף התעשייתי ועל כן, ניתן יהיה לנקות אותו בסוף היום מאחר ופעילותו דינאמית פחות. הניקוי יתבצע בחלק החיצוני של המנדף וללא נוזלים אלה באמצעות חומרי ניקוי להסרת שומנים בלבד.

 

מטבח תעשייתי – ניקוי הקולט התעשייתי בשונה מניקוי הקולט הביתי יתבצע בתחילת יום העבודה כאשר המנדף קר. חשוב מאוד לנקות את המנדף בתחילת יום העבודה ובתחילת כל יום עבודה למניעת התקשות השומנים אך אל מול זאת להימנע מניקוי מידי עם כיבוי המנדף למניעת כוויות ופציעות בשל ניקוי מנדף חם.

לחצו למעבר לקטלוג קולטי אדים המלא