צור קשר |  8686*

 
Search
Filters

כיריים למטבח – הבחירה הנכונה

כיריים למטבח – הבחירה הנכונה

במידה ואתם קוראים את המילים האלו עכשיו ישנן שתי אפשרויות מרכזיות: האפשרות הראשונה היא שאתם ככל הנראה מתכננים את המטבח החדש שלכם. האפשרות השנייה היא שהחלטתם להחליף כיריים או לרכוש כיריים נוספות. במאמר שלפניכם נסקור מספר סוגי כיריים שנמצאים היום בשוק על מנת שתוכלו למצוא כיריים למטבח. הנקודה היא שמדובר תמיד בסופו של דבר בבחירה הנכונה עבורכם. כיריים שמתאימות לאחד, לאו דווקא יתאימו לאחר ויש לקחת עובדה זו בחשבון.

סוגי כיריים

כפי שציינו, כיריים למטבח – הבחירה הנכונה היא זו שמתאימה לכם ביותר ולכן נתחיל דווקא מהאפשרות הפופולארית ביותר היום – כיריים גז.

כיריים גז

 

כיריים גז

כיריים גז

 משמרות את צורת הבישול הבסיסית ביותר בה השתמש האדם מאז גילוי האש. ישנם יתרונות ברורים לכיריים שמופעלות בגז, אבל אנשים רבים משתמשים בכיריים כאלו פשוט משום שהם לא מכירים אפשרות אחרת. החיסרון המרכזי של כיריים כאלו הוא בכך שלא פשוט לנקות אותם. מדובר למעשה במלאכה קשה מאוד (במיוחד למי שפשוט לא יכול בלי חצילים שרופים על האש). בנוסף לכך, ישנה תמיד את סכנת השריפה. למרות זאת, כיריים כאלו נותנות את האפשרות של בישול ללא חשמל מה שאף סוג אחר לא יכול לספק לכם.

 

כיריים אינדוקציה

 

כיריים אינדוקציה

כיריים אינדוקציה

 הן מכשיר חשמלי עם כל המשתמע מכך. הן בטיחותיות יותר מהגז שכן אין כאן סכנת שריפה משמעותית (למעט קצר חשמלי כמובן). האינדוקציה עובדת על פליטה של גלים אלקטרומגנטיים ולפיכך מחממת את המתכת ושום דבר זולתה. ישנן אינדוקציות מסוימות שפועלות רק במגע עם מתכות מסוימות וישנן כאלו שיפות לכל מתכת. מדובר על משטחים נוחים לניקוי ולעבודה בצורה מצוינת. כמו כן הן מהירות ואיכותיות יותר מהגז מבחינת עוצמות החום.

 

פלטה חשמלית

 

כירה חשמלית היא בעיקרון הסוג הנחות ביותר של צורת חימום מכל סוגי הכיריים. מדובר על פלטת מתכת פשוטה שמתחממת בעזרת המרת אנרגיה חשמלית לאנרגיית חום. היתרון של כיריים כאלו הוא שניתן לאפסן אותן בארון ולשלוף אותן בהתאם לצורך. אחת הבעיות המרכזיות בכיריים חשמליות הוא שלא ניתן לשלוט על החום שלהן בצורה איכותית. אי לכך, כיריים למטבח – הבחירה הנכונה היא ללא ספק לא פלטה חשמלית (אלא אם כן הן לשעת חרום).

 

תנור משולב כיריים

 

תנור משולב כיריים

כיריים לא חייבות לעמוד בפני עצמן. ישנם דגמים של תנור משולב מסוגים שונים. היתרון של תנורים כאלו הוא שמדובר בגוף אחד ועל כן נחסך מקום יקר, אך הבחירה בתנור כזה היא תלוית עיצוב. אם במטבח שלכם יש פתח ייעודי עבור תנור קיר, אין שום צורך להתעקש על תנור משולב כיריים. במידה ואין לכם, אז תנור משולב כיריים למטבח – הבחירה הנכונה עבורכם.