צור קשר |  8686*

 
Search
Filters

מוצרי חשמל למטבח – להשתמש באנרגיה בחוכמה

מוצרי חשמל למטבח – להשתמש באנרגיה בחוכמה

אם בעבר רכישת מוצרים שונים למטבחים – מקרר, תנור אפייה, כיריים וכו' – התבססה על פירמות בעלות שם, כשהמטרה הייתה למצוא מוצר של מותג מוכר ואיכותי במחיר הנמוך ביותר האפשרי, הרי שבימינו התווספו שני מרכיבים חשובים נוספים המשפיעים על הבחירה שלנו: העיצוב וצריכת האנרגיה.

 

כולם רוצים מטבחים יפים

 

הפיכתו של הפן האסתטי של מוצרי החשמל השונים לגורם כבד משקל בעת ההתלבטות מה לרכוש היא תוצר טבעי של ההבנה שלנו כי בית יפה יותר משפר משמעותית את איכות החיים של דייריו.

בפרט, השתדרגו המטבחים שלנו מאוד מבחינת העיצוב שלהם, בעיקר בגלל שאנחנו מבלים בהם זמן רב יותר. על מנת להבטיח מטבח מעוצב לעילא ולעילא ישנה חשיבות רבה ליצירת הרמוניה בין כל המרכיבים: רצפה, קירות, משטח עבודה, תאורה – ומכשירי חשמל.

המקררים, למשל, שפעם התאפיינו בלבנוניות משמימה, החלו להיצבע בגוונים מטאליים כגון אפור בוהק או כסף המקנים להם מראה מודרני והיי-טקי, מקררים שחורים הנהנים מחזות יוקרתית ומרשימה הופכים אף הם רווחים יותר ויותר וכך גם מקררים בצבעים עזים דוגמת אדום שתמיד מושך תשומת לב. למעשה, גם אם תרצו מקרר כחול, ירוק או בגוון שמפניה תוכלו למצוא את מבוקשכם, ודרך נוספת לשדרג את עיצוב המטבח היא בחירה במקרר בעל 3 דלתות במקום שתיים או בכזה שהמקפיא נמצא בחלק התחתון ולא העליון (בחירה שהיא גם פרקטית יותר).

גם הכיריים הפכו יפות הרבה יותר ובפרט אלה החשמליות בעלות משטח הזכוכית שמשדרות עדכניות היי טקית ושבנוסף קל מאוד לנקותן ולשמור על יופיין. כיריים אינדוקציה היא בחירה שמשדרגת אף היא את האסתטיקה של המטבחים בהם היא מותקנת.

 

חשבון חשמל נמוך – תועלת עצומה לאנושות, רווח בלתי מבוטל לאדם

 

גורם נוסף שיש להעניק לו תשומת לב בעת רכישת מכשירי חשמל למטבחים הוא צריכת האנרגיה שלהם.

צריכת אנרגיה נמוכה משרתת אותנו בשתי דרכים: ראשית, חשבון חשמל נמוך יותר (ולנוכח האמרת מחירי החשמל, ההבדל בין מכשיר זולל חשמל לבין אחיו החסכוני עשוי להיות משמעותי ביותר), ושנית, כפי שכבר יודעים כולם בימינו, המשאבים של כדור הארץ אינם אינסופיים ועלינו לחשוב גם על טובת הדורות הבאים.

בהתאם, חלק גדול ממוצרי החשמל למטבחים (ובכלל) מסומנים בדירוג אנרגטי המאפשר לנו לדעת האם הם זוללי חשמל או לא. הסימון הוא באמצעות אות לועזית מ- A ועד G, כש- A פירושה צריכת אנרגיה נמוכה ו- G גבוהה. אמנם מוצרי חשמל יעילים אנרגטית יקרים יותר, אולם כשמשקללים את עלות השימוש בהם לאורך שנים, אין ספק שהם משתלמים יותר לא רק לסביבה אלא גם לצרכן הפרטי.

כשמדובר בכיריים, הבחירה מורכבת יותר, שכן ישנן כיריים המופעלות על ידי גז וכאלה מבוססות חשמל. כדאי להתייעץ עם אנשי המקצוע בחנות בה רוכשים אותן באשר לצריכת האנרגיה של כל אופציה העומדת לפניכם.