צור קשר |  8686*

 
Search
Filters

קרח במקרר? כך תיפטרו מהבעיה מהר

קרח במקרר? כך תיפטרו מהבעיה מהר

קרח במקרר הוא תופעה מטרידה אך נפוצה. לצערנו, גירוד הקרח עם סכין הוא לא הפיתרון- להיפך- הוא עלול לגרום לנזקים ולא יפתור את הבעיה. מה אפשר לעשות כדי למנוע את התופעה ואיך להתמודד איתה? האם אפשר לעשות זאת לבד מבלי להזמין טכנאי?

כמה טיפים מה לעשות ומה לא לעשות למניעת הצטברות קרח:

  •          לדאוג לסגירת הדלת היטב: אם אתם נוהגים לטרוק את דלת המקרר בהנחה שכך בטוח תיסגר, אז כדאי להפסיק עם ההרגל. דווקא טריקה מעלה את הסיכוי לסגירה לא טובה של הדלת. הדבר גורם לכך שאוויר חם ולח נכנס, להפרשי טמפרטורה בתוך המקרר ולהצטברות קרח כתוצאה מכך.
  •          לבדוק את הגומיות: בלאי של הגומיות מתקשר לסעיף הקודם. גם זו יכולה להיות סיבה לסגירה לא הרמטית של הדלת. איך תדעו אם אכן ישנה בעיה באיכות האיטום של הגומיות? העברת נייר לכל אורך דלת המקרר היא שיטה לוודא שהדלת אטומה. אם ישנה בעיה, וודאו קודם כמה תעלה לכם החלפת הגומיות, במיוחד אם מדובר במקררים ישנים במיוחד לא בטוח שהדבר ישתלם.
  •          לבדוק את צינור הניקוז: לעיתים הסיבה להצטברות הקרח היא סתימה בצינור הניקוז. בתפקוד רגיל מים יורדים מצינור הניקוז לצלחת הניקוז בדומה למזגן. אם הצלחת יבשה כנראה שיש בעיה בצינור.
  •          סיבות נוספות שיכולות להיות להצטברות הקרח: מחסור בגז המזרים אוויר קר (שוב, בדומה למזגן) או בעיה במערכת ההפשרה.
  •          מה הפעולות הראשונות שיש לעשות: לפרוש סמרטוטים מתחת למקרר למקרה של נזילת מים, לנתק את המקרר מהחשמל ולדאוג  לקירור חלופי לתכולת המקרר. את המקרר יש לפתוח לגמרי ופשוט לחכות. ההפשרה לוקחת מספר שעות ואם זהו לא יום קר מאוד היא יכולה לקחת שעה- שעתיים. יש לנגב את שאריות המים ולאחר שהמקרר יבש להחזיר את תכולתו ולחבר לחשמל. אם הצטברות הקרח היתה איטית ולקחה מספר שבועות או חודשים הפעולה הזאת תחזיק למשך זמן ותצליחו לדחות את הקץ. אם הצטברות הקרח מהירה, כנראה שלא תהיה ברירה אלא להזמין טכנאי בימים הקרובים.
  •          עלות התיקון גבוהה? קנו מקרר בעל טכנולוגייתFROST NO  להפשרה קבועה: כאשר עלות תיקון עולה על 50% מערכו של מקרר חדש מומלץ להחליפו ולא לקרוא לטכנאי. הגעתם למסקנה שהגיע הזמן להחליף את המקרר? הפעם אל תתפשרו על מקרר מעידן הקרח. מקרר עם טכנולוגיית FROST NOכמו של חברת LyVent ימנע את בעיית הצטברות הקרח. במקרר זה אויר קר ויבש מוזרם באמצעות מפוח ממספר נקודות כך שהוא מתפזר בצורה שווה בין כל חלקי המקרר והמקפיא ומונע הצטברות לחות וקפיאה. בנוסף, יש בו נפח גדול וזאת לא על חשבון צורתו הסטייליסטית.
  •           מה לא כדאי לעשות: הפעולה הראשונה שרבים בוחרים לעשות היא לגרד את הקרח עם סכין. אז זהו שלא... סכין, גם לא חדה מאוד, יכולה לפגוע ברדיאטור של המקרר ובצינורות הגז, מה שיגרום לתיקון להיות יקר הרבה יותר. גם פתרונות יצירתיים כמו שפיכת מים חמים או חימום בעזרת מפזר חום מאוד לא מומלצים. מגע של מים עם מכשיר חשמלי יכולים לגרום לקצר והתחשמלות. חום המגיע ממפזר חום יכול לגרום נזקים לפלסטיק שמרכיב חלקים שונים במקרר.